5 tipů, jak naučit děti pravidelně pít

- Komerční sdělení -brilantní

Přestože rodiče vědí, jak důležitý je pitný režim, jejich ratolesti ho ne vždy dodržují. Dokud jsou děti menší a tráví s rodiči více času, je pro ně snadné dohlížet na to, aby dostatečně pili.

Jak však zajistit, aby nezapomínali pít i tehdy, když nejsou pod dozorem? Zkuste k tomu využít několik triků.

 1. Ovoce, brčka a spol.
  Děti jedí i pijí i očima, proto jim pití zpestřete. Do sklenice s nápojem přidejte ovoce, lístky máty či barevné deštničky. Přijímání tekutin oživí i brčka, které mají děti velmi rádi. Pomůže i sklenička či láhev s oblíbenou postavičkou nebo obrázkem. Pokud patříte k tvůrčím tipům, můžete skleničky i láhve spolu s dětmi vyzdobit přesně podle jejich představ.
 2. Voda versus sladké nápoje
  Přestože je ideálním nápojem čistá voda, dětem ne vždy chutná. Raději mají slazené nápoje. Pokud chcete, aby přijímali dostatek tekutin, občas jim je dopřejte. Vyvarujte se však kolových či energetických nápojů, které jsou pro děti naprosto nevhodné. Nabídněte jim raději ovocnou šťávu ředěnou vodou, ovocné či bylinkové době ochucené medem, vodu se sirupem nebo balenou vodu určenou speciálně pro děti. Vyzkoušejte například novinku, ochucenou vodu Kubík Waterrr 1,5 l, na které si díky velkému objemu může nyní pochutnat celá rodina. Je vyrobena z pramenité horské vody s kapkou ovocné šťávy různých příchutí. Sáhnout můžete po citrónu, malině nebo jahodě. Konzervanty, umělá barviva ani sladidla v něm samozřejmě nenajdete.
 3. Skryjte vodu k jídlu
  Určitý objem tekutin dostanou děti do těla také prostřednictvím stravy. Pokud nechtějí pít, zkuste jim nabídnout ovoce, zeleninu či řídké polévky. Z ovoce je nejlepší červený meloun, dostatek vody mají také jahody či pomeranč. K chlebíčku jim můžete přiložit okurky, ředkvičky nebo rajčata.
 4. Připomínky
  I když u nich zrovna nejste, můžete jim připomenout, že se mají napít. Nechte jim v bytě rozmístěné láhve a sklenice s nápoji, nalepte jim odkaz na chladničku nebo monitor počítače, nastavte jim budík. Využijte k připomínkám jejich mobilu – můžete jim do něj stáhnout aplikaci, která jim bude pitný režim připomínat za vás.
 5. Buďte jim příkladem
  Děti často kopírují chování svých rodičů. Pokud od nich chcete, aby pravidelně pili, dělejte to také. Prospějete tak nejen jim ale i svému zdraví.
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora