Pro děti s cukrovkou vznikl první Dia slabikář

- Komerční sdělení -brilantní

Slabikář se bude distribuovat bezplatně, i prostřednictvím lékařů. Zdarma se bude dát stáhnout také v elektronické podobě.

Pro děti s diabetem prvního typu a jejich blízké vznikl první Dia slabikář na Slovensku. Kniha má podat ucelené a kompletní informace o problematice cukrovky samotným diabetikům, jejich rodinným příslušníkům, ale také všem, kteří s touto poruchou látkové přeměny přicházejí do kontaktu. Tedy například učitelem, trenérem nebo animátorem. Agenturu SITA o tom informovala Martina Slušná z Nadace pro děti Slovenska, která vznik publikace finančně podpořila.

Čtěte také:

5 tipů, jak naučit děti pravidelně pít

Čtěte také:

Miminko bez plenek? Ano, i to je možné

Čtěte také:

Noční pomočování: Problém, o kterém se nemluví

Čtěte také:

Na pláži se stává ledacos. Chlapci se v koleni vylíhl mořský hlemýžď

Čtěte také:

Kos

Nadace pro děti Slovenska podpořila první Dia slabikář z fondu Hodina dětem. „Podnetem pro vznik knihy je snaha, aby žádné dítě s diabetem prvního typu nestálo stranou od dění pro nevědomost a nepřipravenost okolí k jeho onemocnění,“ píše Slušná.

Publikace, v počátečním nákladu 300 kusů, poskytuje základní informace o onemocnění, stravování, o právech a povinnostech diabetiků, ale také aktuální legislativu, informace jak zvládnout pobyt na dovolené, školu a školní prostředí, jak sportovat. Rady sepsali členové Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ze Spišské Nové Vsi.

Slabikář se bude distribuovat bezplatně, i prostřednictvím lékařů. Zdarma se bude dát stáhnout také v elektronické podobě na internetové stránce knihkupectví Martinus.

Kromě knihy bude k dispozici CD prezentace určená rodinám s diabetiky, rodičům nově zajištěných dětských diabetiků, či učitelům, jejichž školení začne na východním Slovensku od 26. srpna. Křest knihy se bude konat v pondělí 26. srpna, v prostorách penzionu Ranč na Podlesku v Hrabušicích během setkání rodičů a dětí s diabetem.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora