Šest rad, jak vybrat pro dítě první pero

- Komerční sdělení -brilantní

Ani jste se nenadáli az vašeho prcka je velký prvák? Nákupy školních pomůcek jsou již v plném proudu. Víte však, jak vybrat správné pero pro prvňáčka?

 1. Jak nakupovat
  Yveta Heyrovská, speciální pedagogička, která se zaměřuje na grafomotoriku a ergonomii psaní u dětí, radí, abychom při koupi pera navštívili s dětmi raději kamenné obchody, kde si mohou pomůcku hned vyzkoušet. „Ideální je při tomto zkoušení sedět za stolem. Další možností je poradit se s pedagogy v mateřských a základních školách, na což se má rodič s dítětem soustředit,“ dodává Yveta Heyrovská.
 2. Neklouzavé pravidlo
  První věc, kterou bychom si měli všímat na rtu pro prvňáčka je to, zda má neklouzavou úchopovou zónu. Jinak by mu mohlo pero u jeho prvních písmenek klouzat a přetáčet. Tvar pera musí v ruce dobře sedět. Nechte své dítě, aby si v obchodě vyzkoušelo, zda pro něj není pero příliš těžké, hrubé nebo tenké.
 3. Jakou stopu?
  Optimální stopa pro začátečníky je 0,5 mm, aby mohlo dítě dostatečně dobře vidět, co píše. I proto se prvňáčkům doporučuje inkoustové pero. Další možností jsou takzvané rollery, které na rozdíl od plnících per nedělají kaňky.
 4. Správný hrot
  V obchodě si všímejte i hrotu pera – neměl by škrábat, po papíře by měl spíše hladce klouzat. Kromě toho by neměl dělat kaňky. Nekvalitní hroty se velmi snadno zničí a dokonce mohou dělat do sešitu díry. Všímejte si také víčka pera – měl by se odšroubovávat a měla by být s ním jednoduchá manipulace. Jinak si může váš prcek při otevírání pera „ozdobit“ svůj nový sešit inkoustovými mechulemi.
 5. Výměna náplně
  Poproste prodavače, aby vám předvedl, jak se vyměňuje náplň do pera. Měla by být jednoduchá, aby ji váš prcek zvládl bez problémů a neměl z toho stres, když se mu „vypíše“ pero uprostřed diktátu.
 6. Jaká cena?
  Zajímejte se nejen o to, kolik stojí samotné pero, ale také náhradní náplň. V některých případech je u kvalitnějších rtu částka za náplň nižší, než kdybyste kupovali pokaždé nové levné jednorázové pero.
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora