6 z 10 dětí nedodržuje pitný režim. Jak je na tom vaše?

- Komerční sdělení -brilantní

Pokud děti nesportují nebo není opravdu teplo, od většiny z nich se asi nikdy nedočkáte věty: „Mami, jsem žízeň.“ Potvrzují to i studie, podle kterých až šest z deseti dětí nedodržuje pitný režim.

Podle loňského průzkumu každá třetí slovenská maminka nezná zásady správného pitného režimu pro své dítě. Jak jste na tom vy?

Čtěte také:

Pět tipů, jak přežít odchod dětí z domu

Čtěte také:

Kroužky pro školáky? Vyberte nejvýše dva, radí psycholožka

Čtěte také:

Odmítají vaši děti zdravé jídlo? Pomůže veselé servírování

Čtěte také:

Vyvinuli systém pro odhalení poruchy řeči u dětí

Již při poklesu tekutin v organizmu o 2% se snižuje tělesný a duševní výkon dětí o 20%. Snadno to zjistíte tím, že jsou unavené, mrzuté a nepozorné. Pokles pod 12% je již kritický, začínají selhávat vnitřní orgány a nastává kolaps. Pozor je třeba dávat zejména na ty nejmenší.

Monitoring stravovacích zvyklostí a výživových preferencí vybrané populace dětí, které uskutečňuje Úřad veřejného zdravotnictví, zjistil, že více než 1,5 litru tekutin denně přijímá jen 16,58 % dětí ve věku 7-10 let. U starších je situace lepší, téměř polovina dětí (44,25%) ve věku 11-14 let má dostatečný příjem tekutin.

Naštěstí, s přibývajícím věkem se pitný režim dětí zlepšuje. Stále se najdou se i takové, a není jich málo, jejichž příjem tekutin, je nižší než jeden litr. U dětí v předškolním věku je to téměř třetina (28,2%), s přibývajícím věkem se situace zlepšuje – z dětí mladšího školního věku vypije denně méně než litr jen 16,26%, ze starších dětí 8,61%. Toto zjištění je alarmující. Často největším problémem rodičů je otázka, jak donutit dítě, aby pilo. Sami to znáte nejlépe, že ne všechno jim je po chuti, a přesvědčování je často nad lidské síly.

Řešení se nabízí samo. Dejte jim to, co jim chutná. Většina našich ratolestí odmítá nápoje s bezvýraznými chutěmi a touží po sladkých a barevných nápojích, které však jejich zdraví moc neprospívají. Ideálním kompromisem jsou proto vody od Kubíka, které jsou díky speciální výrobní technologii TOP Aseptic bez konzervantů, umělých barviv a sladidel.

Vyzkoušejte i novinku ochucenou vodu Kubík Waterrr 1,5 l, na které si díky velkému objemu může nyní pochutnat celá rodina. Je vyrobena z pramenité horské vody a kapkou ovocné šťávy různých příchutí. Sáhnout můžete po citrónu, malině nebo jahodě.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora