Tři kožní problémy, které je nejlépe řešit v zimě

- Komerční sdělení -brilantní

Zimní období je jako stvořené k tomu, abyste se konečně zbavili chybiček krásy.

Chloupky na tváři
Rostou tam, kde je nejvíce vidno – nad horním rtem, na bradě nebo na tvářích. Můžete je vytrhávat pinzetou donekonečna, za pár dní jsou tam znovu.

Čtěte také:

Do denimu se v zimě můžete obléct od hlavy k patě

Čtěte také:

Šediny potřebují jinou péči, odbornice radí, jak na to

Čtěte také:

Kabelky původně používali jen muži, ženy si je skrývaly pod sukně

Čtěte také:

Zimní módní trend nás dává do pozoru

Čtěte také:

Padání vlasů u žen - alopecie

Čtěte také:

Pusťte si jaro do bytu!

Čtěte také:

Dada plenky – kvalita za nízkou cenu pro každé miminko, batole i větší dítko

Pokud se jich chcete zbavit navždy, máte jen jednu možnost – laserovou epilaci. Laser, který se používá k tomuto účelu produkuje světlo s takovou vlnovou délkou, na kterou je citlivé barvivo vlasového chloupku – melanin.

Reaguje na toto barvivo, zahřeje chlup na extrémně vysokou teplotu a doslova jej spálí. Tato metoda účinkuje nejlépe na světlé pokožce s tmavými chloupky.

Barvivo melanin obsahuje také kůže, čím je tmavší a opálenější, tím více ji laserový paprsek zahřívá. Proto je ideální podstoupit laserovou epilaci v zimě, kdy je pokožka přirozeně světlejší.

Čím menší je rozdíl mezi barvou kůže a barvou chloupků, tím bude epilace méně efektivní. Neznamená to, že by se nedala podstoupit, bude se však zřejmě muset udělat při několika opakováních. Jeden zákrok pro důkladnou laserovou epilaci nestačí.

Většinou je třeba ji zopakovat čtyři až osmkrát. Počet potřebných opakování závisí mimo jiné na tom, kolik chloupků je v době zákroku v aktivní růstové fázi.

Na epilaci kořínků, které jsou právě v klidové fázi, je třeba počkat, až se probudí a nevyrostou z nich chloupky.

Pigmentové skvrny a znaménka
K odstranění drobných kožních výrůstků a znamének se využívá CO2 frakční laser, který je schopen odstranit drobné útvary s milimetrovou přesností.

Na místě zákroku vznikne drobná strupka, která sama odpadne nejpozději do tří týdnů. Po jejím odpadnutí je ošetřené místo obvykle mírně zarudlé.

Do tří měsíců by mělo vyblednout. Znamínka před jakýmkoli zákrokem musí vyšetřit dermatolog. Ty, které jsou vyhodnoceny jako rizikové, lze odstranit pouze chirurgickou cestou.

V takovém případě se místo zákroku sešívá chirurgickou nití. Stehy se vybírají po jednom až dvou týdnech. Pokud jde o odstranění pigmentových skvrn, k tomuto účelu se využívá intenzivní pulzní světlo.

Při zákroku se k pigmentaci přiloží krystal, přes který prochází impuls – světlo, které ničí pigmentové buňky. Ošetřené místo ztmavne, stopa po pigmentaci nakonec zmizí do tří až čtyř týdnů.

Pokožka je po takových zákrocích citlivější než obvykle, proto se je doporučuje provádět v zimě, kdy není vystavena silnému slunečnímu záření.

Kuperóza
Kuperóza se projevuje rozšířenými cévkami na obličeji a je pravým stádiem kožního onemocnění, známého jako rosacea.

Rozšířené cívky lze odstranit laserem, intenzivním pulzním světlem. Standardní procedura zahrnuje dvě až čtyři ošetření, obvykle ve třítýdenních intervalech.

Podobně jako u jiných laserových zákroků, i při tomto není během hojení vhodné vystavovat pokožku slunci. Třeba si však uvědomit, že samotné odstranění rozšířených cívek váš problém definitivně nevyřeší.

Pokožku je třeba ošetřovat celoročně jako citlivou a vyhýbat se pokud možno jejímu silnějšímu prokrvení.

Je třeba se vyhýbat čistícím přípravkům s obsahem etanolu, prokrvujícím pleťovým maskám a kosmetice s vysokým obsahem tukových složek.

Nedoporučuje se ani intenzivní masáž obličeje a konzumace alkoholu. Pokožku je třeba si celý rok chránit krémy s vyšším UV filtrem.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora